Promocje
Kanister metalowy na paliwo atest 10 l Polski
Kanister metalowy na paliwo atest 10 l Polski

111,00 zł

Cena regularna: 135,00 zł

Najniższa cena: 135,00 zł
szt.
Kanister metalowy na paliwo atest 20 l Polski
Kanister metalowy na paliwo atest 20 l Polski

149,00 zł

Cena regularna: 209,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
szt.
Kanister metalowy na paliwo atest 5 litrów Polski
Kanister metalowy na paliwo atest 5 litrów Polski

95,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 115,00 zł
szt.

RAND CLP - Nano olej do smarowania broni 18ml

Dostępność: brak towaru
Cena: 26,00 zł 26.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: XG Industries
Kod produktu: rc18k

Opis

RAND CLP - Nano olej do broni 18ml

Rand CLP to nano olej stworzony i przeznaczony do smarowania wewnętrznych mechanizmów broni palnej. To jedyne na świecie smarowidło do broni posiadający tak niski współczynnik tarcia 0,017 – bliski zeru.

Rand CLP stworzony został z myślą o procesach zachodzących w broni palnej podczas oddawania strzału. Jego główne cechy to:

 1. Radykalne zmniejszenie tarcia - współczynnik 0,017.
 2. Nano cząstki wnikają w strukturę metalu uzupełniając mikro ubytki i pęknięcia metalu.
 3. Tworzenie mikro-powłoki z nano cząsteczek na metalowych mechanizmach broni pozwala na płynną pracę.
 4. Zawarte w oleju nano cząstki Boru obniżają temperaturę metalu.

Rand CLP nie zawiera chlorowanej parafiny jak większość olejów do broni, która powoduje korozje metalu.

Stworzenie Nano olejów RAND to efekt ponad 7 lat badań i prac rozwojowych międzynarodowego zespołu naukowców posiadających w swoim portfolio ponad 120 patentów.

NANO TECHNOLOGIA

Nano cząsteczki ściśle łączą się z metalem Twojej broni, tworząc trwałą powłokę, która nie wysycha jak u innych typowych olejów. To między innymi tej właściwości brakowało innym preparatom dostępnym na rynku, które działają jedynie powierzchniowo (spływają, i zasychają).

Nasz olej ma optymalny poziom lepkości – ani za niski, ani za wysoki. Preparat nie skapuje i nie skleja twojej broni. Pistolet nasmarowany RAND CLP po paru tygodniach używania wciąż pozostaje idealnie nasmarowany i wolny od awarii.

Nano cząstki oleju RAND wnikają w mikro bruzdy oraz w mikro pęknięcia w metalowych części broni wygładzając i tworząc idealnie gładką powierzchnie. Naoliwienie metalowych części broni olejem RAND CLP sprawia, że poruszają się one płynnie i działają bez zarzutu.

Dzięki połączeniu siły bazy estrów roślinnych z mieszaniną NANO cząsteczek, w tym Boru, (który posiada właściwości hamujące rozgrzewanie się metalu) otrzymaliśmy preparat, który blokuje rozgrzewanie się metalu. Gwarantuje to znaczną poprawę działania broni podczas użycia.

Potwierdzone badaniami parametry techniczne:

 • Brak zapalenia się przy temperaturze 980 stopni Celsjusza (badanie palnikiem)
 • Minimalna temperatura pracy, poniżej –40°C
 • Nano cząsteczki
 • Nano cząsteczki Boru
 • Współczynnik tarcia – 0,017
 • Naoliwia
 • Smaruje
 • Ochrona przed przegrzaniem
 • Ochrona przed korozją, kurzem, zbrudzeniem
 • Ochrona przed słoną wodą
 • Czyści
 • Odrdzewia
 • Nietoksyczny
 • Bezzapachowy
 • Wpływ na drewno i plastik – neutralny
 • Nie zawiera parafiny, która krzepnie i tym samym obniża parametry smarowania przy niskich temperaturach

RAND CLP - wyprodukowano w USA 

BADANIA LABORATORYJNE

RAND CLP zapewnia najniższy na świecie współczynnik tarcia, który zbliża się do zera. Jest to niespotykany wynik którego nie osiągnął dotychczas żaden inny tego typu preparat. Badanie współczynnika tarcia oleju Rand zostało wykonane na przełomie 2011/2012 roku w USA za pomocą Falex Four Ball Wear.

W trakcie testów odkryto, że poziomy tarcia naszego produktu były nie tylko znacząco niskie, ale również o 60% niższe od poziomów tarcia naszych największych konkurentów wykorzystujących Nano technologię.

W ciągu zaledwie jednej godziny, współczynnik tarcia spada do poziomu 0,017 - najniższego poziomu tarcia, który firma RAND znalazła w literaturze naukowej.

Kolejnym laboratoryjnym badaniem była ocena technologii redukcji tarcia olejów RAND urządzeniem testującym Pin & Vee Block. Rezultatem tego testu jak i testów go poprzedzających jest potwierdzenie, iż pokrywając metal naszym produktem, uzyskuje się zdumiewająco skuteczne efekty – ochronę przed zużyciem, rdzą, brudem i kurzem, zakleszczeniem, przywieraniem oraz skrzypieniem.

 

Warto wiedzieć, że w momencie oddawania strzału po ściągnięciu języka spustowego broni palnej, w ułamku sekund wewnętrzne metalowe mechanizmy zaczynają pracować pod wpływem ogromnych ciśnień i gazów wywołanego spalaniem się ładunku miotającego naboju. Dodatkowo tarcie wewnętrznych metalowych części broni oraz nagły wzrost temperatury spalaniem się ładunków miotających prowadzi do naturalnego zwiększenia objętości tych mechanizmów zwiększając tarcie. Brak smarowania broni prowadzi do szybszego zużycia, a w połączeniu z nagarem spalanego ładunku miotającego znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zacięcia.

Przy zastosowaniu powszechnych, tanich olejów i smarów których producenci głównie skupiają się na ich zdolności do usuwania rdzy z metalu, próżno szukać informacji o właściwościach smarujących zmniejszających tarcie. Prowadzi to do sytuacji, że broń jest czysta, ale nie smarowana. Większość środków do czyszczenia broni szybko wysycha po oddaniu pierwszych strzałów pozostawiając mechanizmy bez należytego zabezpieczenia i smarowania. Brak smarowania prowadzi to do tworzenia mikro bruzd i pęknięć. To tak jakby zalać olejem kuchennym tłoki silnika i wierzyć, że silnik naszego samochodu nie ulegnie zatarciu. Rand CLP tworzy mikro powłokę, która utrzymuje się przez bardzo długi czas prowadzenia ognia z naszej broni palnej.

Nasi klienci zaobserwowali również, że ich broń sama oczyszcza się poprzez wyrzucanie nagaru po przez lufę w trakcie strzelania. Jest to niesłychanie ważne jeśli chcemy mieć pewność, że nasza broń nie odmówi posłuszeństwa w najmniej nieoczekiwanym momencie.

Do czyszczenia broni polecamy nasz nano rozpuszczalnik Rand Bore & Bolt

RAND CLP jest nietoksyczny oraz bezzapachowy. Produkt jest produkowany na bazie naturalnych olejów roślinnych.

TESTY

Nasz produkt był badany i testowany wiele miesięcy przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) w Zielonce, uzyskując pozytywną opinię oraz spełniając bardzo wysokie kryteria niezawodności. Ośmio-stronicowy raport z przeprowadzonych badań i testów, wyraża bardzo pochlebną opinię o produktach Rand CLP.

Jednym z ekspertów przeprowadzających badania był Kyle E. Lamb, założyciel i dyrektor Viking Tactics. Kyle, jako żołnierz Special Force (Jednostki Specjalne) był m.in. uczestnikiem wydarzeń w Mogadiszu (Somalia), 3-4 października 1993 r ., a które zostały odtworzone w filmie „Helikopter w ogniu” (Black Hawk Down - 2001r).

Zanim logo oraz rekomendacja Viking Tactics znalazło się na butelce RAND, Kyle nie tylko intensywnie wykorzystał preparat podczas zajęć, ale również zaznajomił się z wiedzą techniczną za nim stojącą.

Nauczyłem się wiele na temat olejów do broni przez te ostatnie pół roku. RAND nie zawiera chlorowanej parafiny jak większość olejów do broni. Chlorowana parafina używana jest do cięcia oraz powoduje korozję, a mimo to wielu producentów używa jej do produkcji swoich olejów. Użycie jej nie jest mądrym pomysłem, jeśli chcesz pielęgnować swoją broń należycie”. Kyle E. Lamb

  

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl