Osobisty DOZYMETR promieniowania RADTriage50

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godz.
Cena: 189,00 zł 189.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.7656
Producent: JPLabs
Kod produktu: RADT50

Opis

Jedyny dozymetr, który informuje o przyjętej dawce napromieniowania przez nasz organizm. Działa na zasadzie termometru. Dozymetr RadTriade 50 informuje o przyjętej dawce napromieniowania przez nasz organizm.

Dozymetr RADTriage nie wymaga kalibracji, baterii i zasilania! Gotowy do działania 24/7.

RADTriage50 ma formę i wymiary karty kredytowej, można go mieć cały czas w kieszeni, portfelu lub na szyi jak identyfikator.

Osobisty dozymetr RadTriage50, będzie niezbędnym urządzeniem w razie wypadku radiologicznego, np.:

  • poważnej awarii elektrowni jądrowej,
  • wybuchu bomby atomowej,
  • wybuchu brudnej bomby,
  • jak również urządzeń generujących promieniowanie m.in w elektrowniach atomowych.

Dozymetry dostępne na rynku informują nas o skali promieniowania jaka występuje w danym rejonie, ale nie daje nam informacji o przyjętej dawce przez nasz organizm. 

Z dozymetrem RADTriage50 będziemy wiedzieli jakie napromieniowanie ma nasz organizm.

Poinformuje nas o konieczności wycofania się z rejonu zagrożonego działaniem promieniowania nuklearnego i udania się w bezpieczny rejon lub na kwarantannę.

Dozymetr RADTriage50 (prod. USA) jest opatentowanym produktem, którego działanie nie wymaga żadnych baterii czy akumulatorów.

Kieszonkowy dozymetr RADTriage50 łatwo, szybko i dyskretnie wskaże wynik – kontrolując przyjętą dawkę napromieniowania.

Dozymetr dostarcza również informacji na temat przyjętej dawki promieniowania, np. podczas badań lekarskich jak np.:

  • prześwietlenie CT i RTG,
  • rezonans magnetyczny,
  • tomografia komputerowa.

Częste podróże samolotem również niosą za sobą konsekwencje narażenia na promieniowanie.

RADTriage 50 ma zakres pomiarowy od 50 do 4 000 mSv.

Dozymetr RADTriage50 posiada czujnik (prostokątny pasek pomiędzy kolorowymi paskami) z paskami 0, 50, 100, 250, 500, 1000, 2000 i 4000 mSv który w chwili wystawienia na promieniowanie natychmiastowo zmienia kolor. Zmiany koloru są czujnika dozymetru są trwałe, narastające i proporcjonalne do przyjętej dawki.

Dozymetr zbudowany jest ze związków chemicznych, które pod wpływem promieniowania ulegają polimeryzacji i zmieniają barwę. Ta stopniowa zmiana barwy pozwala na odzwierciedlenie rosnących dawek promieniowania.

Rodzaje promieniowania i ekspozycji:

Dozymetr jest wrażliwy na promieniowanie Gamma / rentgenowskie (powyżej 30 keV), oraz Elektrony/ cząsteczki Beta i Neutrony (np.: o energii powyżej 0,5MeV).

Klisze ochronne na powłoce czujnika nie reagują na promieniowanie o niższej energii. Chociaż niezabezpieczona powłoka czujnika ma możliwość monitorowania cząsteczek Alfa, to plastikowy film nad powłoką czujnika absorbuje cząstki Alfa. Dlatego też RADTriage50 nie rejestruje tych cząstek (Alfa).

Wpływ ekspozycji na normalne diagnostyczne promieniowanie X urządzeń, jest nieistotne dla pracy dozymetru RADTriage50. Dopiero wielokrotne (np.: więcej niż pięć razy) wystawienie dozymetru na działanie urządzeń emitujących promieniowanie spowoduje zmianę koloru czujnika. Może to mieć również miejsce np.: przy awarii urządzenia diagnostycznego. 

Uwaga: Jeśli w trakcie albo po wypadku radiologicznym (np.: wybuch brudnego ładunku nuklearnego albo incydentu w elektrowni jądrowej) kolor czujnika nie zmienił się, to oznacza że osoba nosząca dozymetr nie otrzymała napromieniowania wystarczająco dużego, aby spowodować poważne efekty zdrowotne, dlatego tez nie ma ona powodów do obaw. Jeśli czujnik zmieni kolor na jasno zielony wskazane zostanie niskie napromieniowanie. W takim wypadku należy unikać dalszej ekspozycji na promieniowanie.

Okres aktywności 12 miesięcy. (5 lat w przypadku przechowywania w temperaturze poniżej -30°C)

 

 Pobierz instrukcję

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl