XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 18ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godz.
Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.84769
Producent: XG Industries
Kod produktu: m18k

Opis

XG MOMENTUM Nano olej do rowerów 18 ml

Nano XG MOMENTUM został opracowany na bazie nano oleju do broni - RAND CLP, którego jako pierwsi zaczęli używać żołnierze Jednostek Specjalnych.

Stworzenie produktu poprzedził okres ponad 7-letnich badań i prac rozwojowych nad Nano olejami do broni RAND przez międzynarodowy zespół naukowców posiadający w swoim portfolio ponad 120 patentów w USA.

RAND CLP zapewnia najniższy na świecie współczynnik tarcia, który zbliża się do zera. Jest to niespotykany wynik którego nie osiągnął dotychczas żaden inny tego typu preparat. Badanie współczynnika tarcia oleju Rand zostało wykonane w USA za pomocą Falex Four Ball Wear.

W ciągu zaledwie jednej godziny, współczynnik tarcia spada do poziomu 0,017 - najniższego poziomu tarcia, który firma XG znalazła w literaturze naukowej.

Kolejne badania laboratoryjne urządzeniem testującym Pin & Vee Block potwierdziły, iż pokrywając metal naszym produktem, uzyskuje się zdumiewająco skuteczne efekty – ochronę przed zużyciem, rdzą, brudem i kurzem, zakleszczeniem, przywieraniem oraz skrzypieniem.

XG MOMENTUM jest NIETOKSYCZNY - ekologiczne i nie syntetyczne składniki sprawiają, że nie wydziela szkodliwych i trujących substancji. Jest w pełni bezpieczny dla Ciebie i środowiska.

 

1. Jak XG MOMENTUM czyści i chroni mój rower?

XG MOMENTUM to opatentowana mieszanka nano-związków, które tworzą unikalną ochroną powłokę na powierzchniach metalowych. Mowa tutaj o cząsteczkach tak małych, że mogą się one dostać do porów lub pęknięć w metalowych powierzchniach.

Nano-związki, czyli malutkie cząsteczki wykazują nieznane wcześniej właściwości. Opatentowana przez nas receptura, wykorzystania w XG MOMENTUM, obniża wysoką temperaturę i tarcie pomiędzy poruszającymi się metalowymi częściami roweru, a także chroni go przed korozją i rdzą.

Nasz produkt tworzy płynną barierę między metalowymi częściami, co sprawia, że poruszają się płynniej i nie absorbują błota, brudu, kurzu, soli i innych zanieczyszczeń.

2. Czy XG MOMENTUM™ jest SUCHYM czy WILGOTNYM olejem?

Ponieważ nasze nano-cząsteczki są zawieszone w bazie oleju roślinnego (przyjaznej środowisku), XG MOMENTUM zapewnia długotrwałą ochronę w rozmaitych temperaturach i warunkach pogodowych. Nanocząsteczki przylegają do metalu, tworząc "bardzo śliską" powierzchnię, która nie zmywa się i nie wysycha. Niezależnie od tego, czy mamy najmroźniejszy zimowy dzień, odbywamy przejażdżkę w jesiennym deszczu, czy przedzieramy się przez szlaki w letnim upale, XG MOMENTUM™ nie straci swoich właściwości, nie będzie się kleił, ani nie wyschnie.

3. Które elementy swojego roweru powinienem nasmarować XG MOMENTUM?

XG MOMENTUM wyczyści i naoliwi wszystkie części roweru: łańcuchy, koła zębate, pierścienie, przerzutki, sworznie, rolki oraz wszystkie ruchome części metalowe. Dodatkowo będzie ochraniał przed wodą, solą i brudem, utrzymując części rowerowe dobrze naoliwione przez wiele godzin jazdy. Nie obawiaj się, jeśli olej dostanie się na oponę, obręcze czy siodełko. Nasz produkt oparty jest na bazie oleju roślinnego - nie zabrudzi, ani nie uszkodzi żadnych części roweru. XG MOMENTUM™ jest prawie bezwonny, a przez to przyjemny w użyciu.

4. Jak XG MOMENTUM wypada na tle produktów konkurencji?

Testowaliśmy XG MOMENTUM w laboratorium i w warunkach naturalnych, porównując go z innymi produktami na rynku. Sprawdza się znacznie lepiej, a w testach laboratoryjnych wykazuje o wiele mniejszy współczynnik tarcia (liczba tarć powstałych w kontakcie z metalem), niż jakikolwiek inny produkt lub związek.

5. Czy XG MOMENTUM będzie wysychał?

Nie, ponieważ nie jest na bazie wody. Stanowi rzadką kombinację oleju roślinnego i nano-związków (włączając ester boranowy zapobiegający przegrzewaniu się metalu), która sprawia, że nasz produkt jest niezwykle wytrzymały.

  

Potwierdzone badaniami parametry techniczne:

 • Minimalna temperatura pracy – poniżej –40°C
 • Nano cząsteczki
 • Nano cząsteczki Boru
 • Współczynnik tarcia – 0,017
 • Ochrania przed korozją, kurzem, zbrudzeniem
 • Naoliwia
 • Smaruje
 • Czyści
 • Odrdzewia
 • Nietoksyczny
 • Bezzapachowy
 • Wpływ na drewno i plastik – neutralny
 • Nie zawiera parafiny, która krzepnie i tym samym obniża parametry smarowania przy niskich temperaturach

 

W tegorocznej edycji zawodów Downhill'owych (2016) byliśmy sponsorem drużyny Surge Downhill City Team. Team dostarczył nam wiele satysfakcji i powodów do dumy zajmując wielokrotnie miejsca na podium. Czekamy na kolejny sezon i równie emocjonujące występy utalentowanych zawodników młodego pokolenia. 

 

Na bazie Nano-oleju do broni RAND CLP firma XG Indastries (producent) tworzy obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie smary i oleje z przeznaczeniem na rynek cywilny m.in.: do rowerów, samochodów, łodzi i użytku domowego.

Więcej informacji na XGRAND.eu

XG RAND made in USA

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl