Waluty
Promocje
Helikon Spodnie CPU Beżowe
Helikon Spodnie CPU Beżowe
169,00 zł 117,00 zł
Okulary outdoorowe WileyX STATIC Silver Flash
Okulary outdoorowe WileyX STATIC Silver Flash
413,00 zł 299,00 zł
szt.
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 118ml
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 118ml
65,00 zł 50,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania

XG 300 DIESEL - Nano olej silnikowy 470ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godz.
Cena: 146,00 zł 146.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: XG Industries
Kod produktu: 300d473k

Opis

NANOTECHNOLOGIA XG 300™ OCHRONA SILNIKA

Naszym celem jest wzmocnienie i polepszenie osiągów pojazdu za pomocą biosyntetycznego dodatku z nanocząsteczkami do oleju silnikowego.

 

Czym jest XG 300?

XG 300 to biosyntetyczny środek z nanocząsteczkami do silnika DIESEL. W połączeniu z twoim olejem silnikowym (każdego rodzaju, w tym syntetycznym), XG 300 jest w stanie zmniejszyć tarcie w silniku o 80%.

Jak działa XG 300?

XG 300 aplikuje się bezpośrednio do wlewu oleju silnikowego. Następnie nanocząsteczki zawarte w XG 300 łączą się z metalem i wypełniają mikroskopijne pęknięcia, tworząc gładką, śliską powierzchnię otulającą ściany silnika i tłoki.

Cząsteczki te zachowują się również jak małe łożyska kulkowe, które redukują tarcie ruchomych części silnika. 

 

Dlaczego warto używać XG 300?

Dzięki gładszym ścianom silnika i zwiększonej smarowności, osiągniętej przez obecność nanocząsteczek, użycie XG 300 zapewni zmniejszenie temperatury i tarcia, co z kolei przekłada się na mniejsze obciążenie silnika.

Dzięki XG 300 osiągniemy zmniejszoną temperaturę pracy silnika, który będzie zużywał mniej oleju i paliwa co pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych substancji, przywrócenie oryginalnych osiągów silnika i oszczędność pieniędzy. 

Nanocząsteczki w XG 300 odnawiają metalowe części w silniku, wydłużając tym samym jego życie.

Jak używać XG 300?

Zaleca się użycie XG 300 na około 350 kilometry przed kolejną wymianą oleju w celu wyczyszczenia i przygotowania silnika. Po wymianie oleju ponownie zaaplikuj XG 300 w ilości 28 gramów na każdy litr oleju w silniku. Najlepsze wyniki osiąga się po zastosowaniu produktu i przejechaniu 800 kilometrów.

Jak często powinno się używać XG 300?

W celu uzyskania optymalnej wydajności zaleca się używać XG 300 co 15000 – 25000 kilometrów.

Czego można się spodziewać po XG 300?

Użycie XG 300 skutkuje zmniejszonym spalaniem paliwa, większą wydajnością silnika, redukcją emisji dwutlenku węgla, zmniejszeniem hałasu pracy i wibracji silnika oraz zdrowszym i czyściejszym silnikiem.

XG 300 to łatwy w użyciu i bardzo efektywny sposób na utrzymanie silnika w najlepszej kondycji, nieważne czy silnik jest nowy czy też 15-letni. 

 

Testy i badania laboratoryjne

 

OKREŚLENIE WSPÓŁCZYNNIKA TARCIA

Współczynnik tarcia mierzony jest według standardowego testu „Four Ball Wear Test” (testu czterokulowego), którego przebieg jest bardzo prosty.

Trzy stalowe kule ustawione są w taki sposób, aby każda kula stykała się z pozostałymi dwoma będąc jednocześnie bardzo blisko nich ustawiona. Czwarta kula jest ułożona na pozostałych kulach we wgłębieniu na środku i umocowana w taki sposób, żeby wszystkie cztery kule stykały się ze sobą przez cały czas. Następnie górna kula jest obracana z prędkością 1200 obrotów na minutę przez 60 minut.

Podczas tego procesu mierzone są ciepło i tarcie. Po określeniu pomiaru wyjściowego, dodawany jest produkt w celu określenia jego efektywności w zakresie obniżenia ciepła i tarcia.

Celem testu jest uzyskanie najniższego możliwego współczynnika tarcia. Współczynnik na poziomie zero oznacza, że występuje środowisko bez tarcia, co z kolei nie jest możliwe w przyrodzie.

Zimą 2012 roku produkty XG Industries zostały przetestowane w ośrodkach Petro-lube w Lafayette, New Jersey. W teście został użyty popularny olej silnikowy, służący jako produkt porównawczy, którego współczynnik tarcia wyniósł 0,082 – wynik mniejszy niż u większości olejów silnikowych.

Następnie w taki sam sposób został przetestowany XG 100, nasz środek z nanocząsteczkami przeznaczony do silników, który dodawany jest do olejów silnikowych. Po 60 minutach testowania współczynnik tarcia zmalał do 0,017, co daje najniższy wynik wśród produktów opisanych w literaturze naukowej.

TEST ŚLADU ZUŻYCIA

Test czterokulowy mierzy również rowki i rysy powstałe podczas tarcia się o siebie metalowych części, co pozwala na zbadanie zużycia metalowych powierzchni podczas normalnej eksploatacji.

Im dłuższy rowek (czyli rysa) powstała w metalowych kulach podczas testu zużycia, tym większe zużycie metalowych powierzchni.

Długość rowka (rysa zużycia) powstała podczas testu w porównawczym oleju silnikowym wyniosła 0,49 milimetra. Po dodaniu produktu XG zawierającego nanocząsteczki i powtórzeniu testu rysa zużycia zmniejszyła się do 0,39 milimetra (rysa zmniejszona o 25%).

DOWODY WIZUALNE

Chcieliśmy zobaczyć jak nasze produkty zachowują się na metalowych powierzchniach, na które zostały naniesione, dlatego wzięliśmy dwa identyczne pojazdy z tym samym przebiegiem oraz wysłaliśmy wycinki metalowych powierzchni tłoków do ośrodka IMR Test Labs w Lansing, Nowy York.

Poniższe dwie fotografie pokazują powierzchnie tłoków po 600 krotnym powiększeniu. Zdjęcie po lewej przedstawia silnik bez zastosowania preparatu. Widać na nim rysy i wgłębienia w metalu. Są to mikroskopijne niedoskonałości, które powodują tarcie. Zdjęcie po prawej przedstawia silnik po zastosowaniu XG 100.

Jak widać metalowe powierzchnie tłoków w pojeździe wyglądają zupełnie inaczej. Jest to efekt działania nanocząsteczek na metalu. Nanocząsteczki są tak małe, że wnikają we wgłębienia i niedoskonałości na powierzchniach metalowych i działają jak łożyska wałeczkowe. Podczas pocierania się tłoków o siebie, zewnętrzne warstwy nanocząsteczek odchodzą tak jak łupinka cebuli, co skutkuje drastycznym zmniejszeniem tarcia.

Więcej informacji na XGRAND.eu

 XG RAND made in USA 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl