Waluty
Promocje
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 60ml
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 60ml
39,00 zł 31,00 zł
szt.
Wojskowy Pas Taktyczny Parciany Mil-Tec USMC
Wojskowy Pas Taktyczny Parciany Mil-Tec USMC
27,00 zł 18,00 zł
szt.
Uchwyt wielofunkcyjny Led Lenser Intelligent Clip 33 mm
Uchwyt wielofunkcyjny Led Lenser Intelligent Clip 33 mm
34,00 zł 24,00 zł
szt.
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 118ml
XG MOMENTUM - Nano olej do rowerów 118ml
62,40 zł 55,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania

XG 100 - Nano olej silnikowy 237ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godz.
Cena: 117,00 zł 117.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: XG Industries
Kod produktu: 100237k

Opis

NANOTECHNOLOGIA XG 100™ OCHRONA SILNIKA

Naszym celem jest wzmocnienie i polepszenie osiągów pojazdu za pomocą biosyntetycznego dodatku z nanocząsteczkami do oleju silnikowego.

 

Czym jest XG 100?

XG 100 to biosyntetyczny środek z nanocząsteczkami do silnika samochodowego. Ponad pięć lat badań i udoskonaleń sprawiło, że XG 100 dzięki swojemu szczególnemu składowi jest w stanie zmniejszyć tarcie w silniku o 80%.

Jak działa XG 100?

XG 100 aplikuje się bezpośrednio do wlewu oleju silnikowego. Następnie nanocząsteczki zawarte w XG 100 łączą się z metalem i wypełniają mikroskopijne pęknięcia, tworząc gładką, śliską powierzchnię otulającą ściany silnika i tłoki.

Cząsteczki te zachowują się również jak małe łożyska kulkowe, które redukują tarcie ruchomych części silnika. 

 

Dlaczego warto używać XG 100?

Dzięki gładszym ścianom silnika i zwiększonej smarowności osiągniętej przez obecność nanocząsteczek, użycie XG 100 zapewni zmniejszenie temperatury i tarcia, co z kolei przekłada się na mniejsze obciążenie silnika.

Dzięki XG 100 osiągniemy zmniejszoną temperaturę pracy silnika, który będzie zużywał mniej oleju i paliwa co pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych substancji, przywrócenie oryginalnych osiągów silnika i zaoszczędzenie pieniędzy.

Nanocząsteczki w XG 100 odnawiają metalowe części w silniku, wydłużając tym samym jego życie.

Jak używać XG 100?

Zaleca się użycie XG 100 na około 350 kilometrów przed kolejną wymianą oleju w celu oczyszczenia i przygotowania silnika. Po wymianie oleju wlej kolejną butelkę XG 100 do silnika.

Najlepsze wyniki osiąga się po przebiegu 800 kilometrów od zastosowania produktu.

Jak często powinno się używać XG 100?

W celu uzyskania optymalnej wydajności zaleca się używać XG 100 co 15000 – 25000 kilometrów.

Czego można się spodziewać po XG 100?

Użycie XG 100 skutkuje zmniejszonym spalaniem paliwa, większą wydajnością silnika, redukcją emisji dwutlenku węgla, zmniejszeniem hałasu pracy silnika i wibracji oraz zdrowszym i czyściejszym silnikiem.

XG 100 to łatwy w użyciu i bardzo efektywny sposób na utrzymanie silnika w najlepszej kondycji, nieważne czy silnik jest nowy czy też 15-letni.

 

Instrukcja stosowania:

  • W celu osiągnięcia najlepszych wyników użyj XG 100 Engine Treatment™ przy każdej wymianie oleju.
  • Produkt wlewać do silnika, który był włączony przez minimum 20-30 min.
  • Wyłącz silnik.
  • Dodaj XG 100 bezpośrednio do oleju silnikowego w porcji minimum 150 ml.
  • Po dodaniu XG 100 uruchom silnik na około 10 minut, aby upewnić się, że nanocząsteczki połączyły się z metalowymi powierzchniami w silniku.
  • Po przejechaniu 160 – 240 km użytkownik powinien zauważyć najlepsze efekty.  

 

Testy i badania laboratoryjne

 

OKREŚLENIE WSPÓŁCZYNNIKA TARCIA

Współczynnik tarcia mierzony jest według standardowego testu „Four Ball Wear Test” (testu czterokulowego), którego przebieg jest bardzo prosty.

Trzy stalowe kule ustawione są w taki sposób, aby każda kula stykała się z pozostałymi dwoma będąc jednocześnie bardzo blisko nich ustawiona. Czwarta kula jest ułożona na pozostałych kulach we wgłębieniu na środku i umocowana w taki sposób, żeby wszystkie cztery kule stykały się ze sobą przez cały czas. Następnie górna kula jest obracana z prędkością 1200 obrotów na minutę przez 60 minut.

Podczas tego procesu mierzone są ciepło i tarcie. Po określeniu pomiaru wyjściowego, dodawany jest produkt w celu określenia jego efektywności w zakresie obniżenia ciepła i tarcia.

Celem testu jest uzyskanie najniższego możliwego współczynnika tarcia. Współczynnik na poziomie zero oznacza, że występuje środowisko bez tarcia, co z kolei nie jest możliwe w przyrodzie.

Zimą 2012 roku produkty XG Industries zostały przetestowane w ośrodkach Petro-lube w Lafayette, New Jersey. W teście został użyty popularny olej silnikowy, służący jako produkt porównawczy, którego współczynnik tarcia wyniósł 0,082 – wynik mniejszy niż u większości olejów silnikowych.

Następnie w taki sam sposób został przetestowany XG 100, nasz środek z nanocząsteczkami przeznaczony do silników, który dodawany jest do olejów silnikowych. Po 60 minutach testowania współczynnik tarcia zmalał do 0,017, co daje najniższy wynik wśród produktów opisanych w literaturze naukowej.

TEST ŚLADU ZUŻYCIA

Test czterokulowy mierzy również rowki i rysy powstałe podczas tarcia się o siebie metalowych części, co pozwala na zbadanie zużycia metalowych powierzchni podczas normalnej eksploatacji.

Im dłuższy rowek (czyli rysa) powstała w metalowych kulach podczas testu zużycia, tym większe zużycie metalowych powierzchni.

Długość rowka (rysa zużycia) powstała podczas testu w porównawczym oleju silnikowym wyniosła 0,49 milimetra. Po dodaniu produktu XG zawierającego nanocząsteczki i powtórzeniu testu rysa zużycia zmniejszyła się do 0,39 milimetra (rysa zmniejszona o 25%).

DOWODY WIZUALNE

Chcieliśmy zobaczyć jak nasze produkty zachowują się na metalowych powierzchniach, na które zostały naniesione, dlatego wzięliśmy dwa identyczne pojazdy z tym samym przebiegiem oraz wysłaliśmy wycinki metalowych powierzchni tłoków do ośrodka IMR Test Labs w Lansing, Nowy York.

Poniższe dwie fotografie pokazują powierzchnie tłoków po 600 krotnym powiększeniu. Zdjęcie po lewej przedstawia silnik bez zastosowania preparatu. Widać na nim rysy i wgłębienia w metalu. Są to mikroskopijne niedoskonałości, które powodują tarcie. Zdjęcie po prawej przedstawia silnik po zastosowaniu XG 100.

Jak widać metalowe powierzchnie tłoków w pojeździe wyglądają zupełnie inaczej. Jest to efekt działania nanocząsteczek na metalu. Nanocząsteczki są tak małe, że wnikają we wgłębienia i niedoskonałości na powierzchniach metalowych i działają jak łożyska wałeczkowe. Podczas pocierania się tłoków o siebie, zewnętrzne warstwy nanocząsteczek odchodzą tak jak łupinka cebuli, co skutkuje drastycznym zmniejszeniem tarcia.

Więcej informacji na XGRAND.eu

 XG RAND made in USA 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl