Kieszonkowy DOZYMETR promieniowania RADTriage50

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godz.
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.91091
Producent: JPLabs
Kod produktu: RADT50

Opis

Noś ze sobą kieszonkowy dozymetr RADTriage50 i sprawdzaj na jaką dawkę promieniowania był narażony Twój organizm. RADTriage50 ma formę i wymiary karty kredytowej, możesz go mieć w kieszeni podczas badania. Łatwo, szybko i dyskretnie uzyskasz wynik. Bądź bezpieczny, postępuj świadomie – kontroluj przyjętą dawkę napromieniowania!

Dozymetr RADTriage50 (prod. USA) jest opatentowanym produktem którego działanie nie wymaga żadnych baterii czy akumulatorów.

 Dozymetr dostarcza informacji na temat przyjętej dawki promieniowania, np. podczas badań lekarskich jak np.:

  • prześwietlenie CT i RTG,
  • rezonans magnetyczny,
  • tomografia komputerowa.

Dodatkowo częste podróże samolotem również niosą za sobą konsekwencje narażenia na promieniowanie.

Kieszonkowy dozymetr RadTriage50, będzie niezbędnym urządzeniem w razie wypadku radiologicznego, np.:

  • poważnej awarii elektrowni jądrowej,
  • wybuchu bomby atomowej,
  • wybuchu brudnej bomby,
  • jak również urządzeń generujących promieniowanie m.in w elektrowniach atomowych.

W przeciwieństwie do innych tego typu produktów na rynku dozymetr RadTriage50 informuje jego posiadacza o pochłoniętej dawce napromieniowania jego organizmu. Większość dozymetrów na rynku informują nas o skali promieniowania jaki występuje w danym rejonie, a nie przyjętej dawce.

RADTriage 50 ma zakres pomiarowy od 50 do 4 000 mSv.

Dozymetr RADTriage50 posiada czujnik (prostokątny pasek pomiędzy kolorowymi paskami) z paskami 0, 50, 100, 250, 500, 1000, 2000 i 4000 mSv który w chwili wystawienia na promieniowanie natychmiastowo zmienia kolor. Zmiany koloru są czujnika dozymetru są trwałe, narastające i proporcjonalne do przyjętej dawki.

Dozymetr zbudowany jest ze związków chemicznych, które pod wpływem promieniowania ulegają polimeryzacji i zmieniają barwę. Ta stopniowa zmiana barwy pozwala na odzwierciedlenie rosnących dawek promieniowania.

 Rodzaje promieniowania i ekspozycji:

Dozymetr jest wrażliwy na promieniowanie Gamma / rentgenowskie (powyżej 30 keV), oraz Elektrony/ cząsteczki Beta i Neutrony (np.: o energii powyżej 0,5MeV).

Klisze ochronne na powłoce czujnika osłabiają promieniowanie o niższej energii. Chociaż niezabezpieczona powłoka czujnika ma możliwość monitorowania cząsteczek Alfa, plastikowy film nad powłoka czujnika absorbuje cząstki Alfa. Dlatego też RADTriage50 nie rejestruje cząstek Alfa.

Zabarwienie czujnika jest zasadniczo niezależne od nasilenia dawki. Wpływ ekspozycji na normalne diagnostyczne promieniowanie X lub promieniowanie urządzeń zabezpieczających jest nieistotny dla pracy dozymetru RADTriage50. Dopiero wielokrotne (np.: więcej niż pięć razy) wystawienie dozymetru na działanie urządzeń wymienionych wyżej spowoduje zmianę koloru czujnika.

Uwaga:

Jeśli w trakcie albo po wypadku radiologicznym (np.: wybuch brudnego ładunku nuklearnego albo wypadek w elektrowni jądrowej) kolor czujnika nie zmienił się, to osoba nosząca nie otrzymała napromieniowania wystarczająco dużego, aby spowodować poważne efekty zdrowotne, dlatego tez nie ma ona powodów do obaw. Jeśli czujnik zmieni kolor na jasno zielony wskazane zostanie niskie napromieniowanie. W takim wypadku należy unikać dalszej ekspozycji na promieniowanie.

Okres aktywności 12 miesięcy. (5 lat w przypadku przechowywania w temperaturze poniżej -30°C)

Dozymetr uzupełnia, ale nie zastępuje innych dozymetrów albo wykrywaczy, które mogą być wymagane w przypadku wystąpienia incydentu nuklearnego.

Noś swój RADTriage50 w portfelu, portmonetce albo w kieszeni. Możesz również zawiesić go na szyi lub pasku tak, jakbyś nosił identyfikator.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl